היום הראשון

לאחר שלושה שבועות בדיוק בקייפטאון שבהם חיכיתי לרישום של האופנוע, הרכבת החלקים, ההכנה שלו למסע וכן הלאה – היום הגדול הגיע!IMG-20160410-WA0016-01

לפני כמה ימים פגשתי בסוכנות של ב.מ.וו בקייפטאון בחור מבוגר בשם יו שמיט. יו, צוללן, דייג, רוכב אופניים מקצועי ואופנוען אשר עשה את הטיול שאני יוצאת אליו (דרום אפריקה לאתיופיה) פעמיים, לקח אותי תחת חסותו ועזר לי בהכנת האופנוע. לא יכולתי לעשות את זה בלעדיו. אז, בלי עיכובים מיותרים, הנה הרשימה המלאה של התוספות ולינק לסרטון שמסביר:

 1. שמשה קדמית גבוהה
 2. מגן לפנס הקידמי
 3. מגני ידיים
 4. מגן למנוע
 5. מגן גחון
 6. צמיגים חדשים מסוג מצלר קארו 3
 7. מושב נוח עם משענת גב
 8. רגליות רחבות
 9. הגדלה לרגלית משענת
 10. יציאה לחיבור משאבת האוויר למצבר
 11. מערכת אזעקה
 12. מזוודות אלימיניום
 13. משטח פלדה במקום בו יושב הטופ קייס

20160410_110747

יו, אשר יש לו הרבה ניסיון עם אופנועים בלב אפריקה, גם עזר לי עם שיפצורים שימושיים. הרעיון מאחורי השיפצורים הוא לפנות מקום במזוודות על ידי קשירת חפצים שלא משתמשים בהם ביומיום על גוף האופנוע ובנוסף לאפשר גישה נוחה ומהירה לדברים שזקוקים להם כל הזמן:

 1. קליפים על השמשה הקדמית כדי להחזיק מפה
 2. חבל גרירה קשור באזיקונים מתחת לרדיאטור
 3. צינור קשור מתחת לרדיאטור ובו חבל, דבק ומגן לצמיג (כאשר מחליפים צמיג)
 4. צינור בצד שמאל של האופנוע עם שני תרסיסי פלפל
 5. בצד ימין של האופנוע בקבוק מים ומיכל לתרסיס נגד יתושים (את החיבורים לקחנו מאופניים ישנות)
 6. סקוצ’ים על גבי האופנוע ליד הקידון על מנת להחזיק כפפות, פלאפון ו/ או אקדח חשמלי
 7. מטרייה מאובטחת על החלק הפנימי של המזוודות הימנית
 8. פנימית דקה לתיקון פאנצ’ר מאובטחת מתחת למשטח הפלדה של הטופ קייס
 9. להבים מסכין יפני מודבקים על החלק הפנימי של המזוודות
 10. תפסן פלסטיק שמתלבש על הידית גז ובעזרתו אפשר לקבע את המהירות, מן קרוז קונטרול מכני

20160412_162735

יש לי ערכה רפואית מרשימה שבה יש, בין יתר: כדורים נגד מלריה שאותם אצטרך לקחת כל יום במשך ארבעה חודשים מזמביה ואילך, ערכה לבדיקת מלריה, כדורים לטיפול במלריה, כדורים לטיפול בשלשולים, משחה אנטיביוטית, קרם כדי לנטרל תגובות אלרגיות לעקיצות יתושים, ואנטיביוטיקה. בנוסף, יש לי זריקות B12 להזריק לעצמי פעם בשבוע.

בנוסף אני לוקחת הרבה ציוד לטיפול באופנוע. דברים בסיסיים כגון כפפות גומי, אזיקונים, דבק פלדה, ואיזולירבנד. ספריי לשרשרת, ערכות לתיקון פאנצ’רים, מברגים, מפתחות אלן וידיות לפירוק הצמיג. יש לי גם משאבת אוויר ומד לחץ אוויר דיגיטלי. אני מקווה שאני לא אצטרך להשתמש בכל זה.

יו הצטרף אלי ליום הראשון, רכיבה יפיפיה דרך מעברי הרים לקייפ פוינט והמגדלור ההיסטורי. במקור תכננו לישון בפרינס אלברט ולנסות את הסוורטברג פאס למחרת, דרך עפר מדהימה ומאתגרת. אבל נאלצנו לעצור ליד סטלנבוש על מנת להתמודד מחר בבוקר עם בירוקרטיה נוספת.

20160413_090649-01

אני אנסה להסביר בתקווה שזה עוזר למטיילים אחרים בעתיד. מםני שאני לא תושבת דרום אפריקה, הייתי צריכה לרכוש את האופנוע תחת שמו של דאנקן (בחור מדהים שמנהל חברה בשם אפריקאן אוורלמנדרס). אני צריכה לקבל ממנו תצהיר, מכתב המסביר שהוא נותן לי רשות לרכב על האופנוע “שלו”, וכמו כן עותק של הדרכון שלו חותם על ידי המשטרה. בנוסף, אני צריכה קרנט דה פסאג’, הפקדה של 100% משווי האופנוע כערבון שאביא את האופנוע חזרה לדרום אפריקה ולא אמכור אותו במדינה אחרת מבלי לשלם עליו מיסים. בשביל זה אני חייבת לקבל הערכה של שווי באופנוע מהסוכנות ואז לשים בצד את הכסף תחת שמו של דאנקן. בקיצור, בלגאן.

אבל כל זה שטויות. המצב רוח שלי בשמייים. למרות שלא התרחקתי הרבה מקיים טאון, השינוי באווירה ובמיקום עושה שינוי במנטיליות. החלק הראשון של הנסיעה של היום היה עוצר נשימה. אני גם באקסטזה כי האופנוע נפל היום בזמן שרכבתי בחול רך לבדי. בחודשים האחרונים דמיינתי אינסוף פעמים מה אני אעשה במצב כזה – איך לכל הרוחות אני אצליח להרים את האופנוע? ובכן, זינקתי הצידה, כיביתי את המנוע ובלי לחשוב יותר מדי תפסתי את הכידון והרימתי אותו. כל כך פשוט!

אני מחזיקה אצבעות שמחר נסיים עם הניירת במהירות. לאחר מכן יו ואני נרכב לפרינס אלברט. עוד יום מדהים מחכה בפתח!20160413_093705-01

6 Comments Add yours

 1. מדהימה ! כל הכבוד.
  חלום הופך למציאות

  Like

 2. אבי פלדמן says:

  נהדר נהדר הכל כמו שצריך
  אלופה

  Like

 3. אבי פלדמן says:

  נהדר נהדר!!!. הכל כמו שצריך אלופה

  Like

 4. אבי says:

  אחינעם
  את מזן של אלופות ! נראה שאת מסודרת .ערכת בישול בנזניה איזה סיר מחבת
  .שיהיה סבבה לחימום האווירה אורז קצת שעועית
  בהצלחה אבי

  Like

 5. עידו says:

  איזו אלופה! מודה שהריר נוזל לי. אישתי ואני עשינו את הכיוון ההפוך, מאתיופיה לדרא”פ כטיול תרמילאים (אתיופיה, קניה, טנזניה, מלאויי, דרא”פ), ולא יכולתי להפסיק לפנטז על איך זה יהיה על אופנוע. אשמח לשתף טיפים על מדינות בהן היינו.

  Like

  1. achi2africa says:

   I would be happy for all the advice I can get! Thank you very much for the support!

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s